Wulkanizacja - Wymiana opon, naprawa opon i przechowanie opon

Serwis ogumienia ma bespośredni wpływ na bezpieczeństwo. Właściwy dobór opon, odpowiednie ciśnienie, sezonowa wymiana oraz dobry stan techniczny to podstawowe zagadnienia które każdy powinien przestrzegać.

Opony to główne elementy poruszających pojazdów, a ich prawidłowy montaż jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa kierujących pojazdem jak i innych uczestników drogi.

Wymiana opon to nie tylko zdjęcie jednego kompletu opon (bądź kół) i założenie drugiego. W skład takiej usługi wchodzą usługi dodatkowe tj.: sprawdzenie ogólnego stanu opon oraz głębokości bieżnika, sprawdzenie stanu obręczy, stanu zaworów koła i wiele innych. Tak więc klient płaci tak naprawdę za złożony proces, a nie tylko pojedyńczą czynność.

 
 

Kiedy Wymienić Opony

Zaleca się montaż opon letnich przy temperaturze powyżej 7 C, w przypadku opon zimowych w odwrotnej sytuacji, czyli gdy jest poniżej 7 C. Jednak duże kolejki, brak dogodnych terminów na wymianę i większy spokój powoduje, iż klienci często decydują się na wcześniejszą wymianę opon.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami opony należy wymienić, kiedy bieżnik ściera się poniżej 1,6 mm. Jednak większość ekspertów w tym także eksperci Goodyeara zdecydowanie rekomendują wymienianie opon letnich na nowe, kiedy bieżnik staje się płytszy niż 3 mm, a zimowych – 4 mm. Ze zbieranych przez lata doświadczeń wynika, że tylko wtedy opony będą naprawdę dobrze spełniać swoje zadanie.


Wymiana opon Wrocław 

PROMOCJA DLA NASZYCH KLIENTÓW NA WYMIANĘ OPON !


WYMIANA OPON FELGI STALOWE     OD 49 ZŁ/KPL 

WYMIANA OPON FELGI ALU               OD  65 ZŁ/KPL

Gdzie montować lepsze opony? Tył czy przód? 

Jeśli mamy opony o różnym poziomie zużycia, zaleca się montowanie opon mniej zużytych/nowych na tylnej osi. Lepsze opony zamontowane z przodu to znaczne pogorszenie stabilności i kierowalności w nagłych sytuacjach awaryjnych na mokrej nawierzchni. Aby ograniczyć ryzyko poślizgu przy nagłych i wymagających szybkiego działania manewrach, zaleca się montowanie lepszych opon na tylnej osi, mimo pogorszenia drogi hamowania.

Przechowanie opon Wrocław 

PROMOCJA DLA NASZYCH KLIENTÓW !!!  

PRZECHOWALNIA KÓŁ                         50 ZŁ/SEZON


 Przechowywanie opon w niewłaściwych warunkach powoduje niekorzystne dla nich zmiany, takie jak odkształcenie ściany bocznej, stopki czy czoła bieżnika oraz wiele innych. To z kolei ma wpływ na skrócenie okresu użytkowania opon, a nawet może doprowadzić do ich zniszczenia w stopniu uniemożliwiającym dalszą eksploatację. Przechowywanie opon w odpowiednich warunkach jak i odpowiednio wczesna ich wymiana w wulkanizacji gwarantuję zachowanie parametrów technicznych opon.


Prawidłowo przechowywane i eksploatowane opony zachowują swoje rzeczywiste, niezmienione właściwości przez wiele lat.

Naprawa opon Wrocław

Naprawiamy opony pracując na nowoczesnych maszynach, do naprawy stosujemy nowoczesne surowce (łaty, kleje, ciężarki itp.) produkcji TipToPol sugerujemy naszym Klientom w przypadku przebicia opony aby ze względu na bezpieczeństwo:

-opon o indeksie prędkości W , Y, ZR (prędkość 270 i większe) nie naprawiać

-oponę o indeksie prędkości V (do 240 km/godz) naprawiamy tylko w przypadku przebicia w bieżniku

-opony o indeksie prędkości H i T (do 210 km/godz.) naprawiamy w bieżniku jak również jeżeli to możliwe minimalne przebicia boczne

 

Koszt naprawy koła jest uzgadniany zawsze w zależności od rodzaju uszkodzenia, średnia cena oscyluje w granicach od 30 zł do 50 zł.

Przez naprawę koła rozumiemy : 

  • naprawę opony  
  • wyważenie koła
  • zmianę koła na samochodzie                                          

W/w ceny mogą ulegać zmianom w przypadku np.: dużych średnic kół (pow. 19”), opon nisko profilowych , kół od samochodów terenowych, dostawczych.